JA Muzic - шаблон joomla Mp3
Martxoa 2024

Korrikako bertso saioa

Eguna: Martxoaren 16a

Ordua: 13:00

Lekua: Benta kultur elkartea, Andra Mari

Bertsolariak: Imanol Uria, Oier Aizpurua, Maialen Lago eta Beñat Lopez

Gai-jartzailea: June Diaz

 

Otsaila 2024

ABRA SARIA 2024

Eguna: otsailaren 23a

Ordua: 19:00

Tokia: Azebarri kultur txokoa

Bertsolariak: Haizea Telleria, Irantzu Idoate, June Diaz, Eli Zaldua, Idoia Granizo eta Danel Etxeberria

SANTA ESKEA 2024

Eguna: otsailaren 4a

Ordutegia: 

  • 9:00etan: Lauaxeta euskaltegian lotu eta auzotik eta Larrañazubiko (Fadura atzeko) baserrietatik buelta.
  • 15:00etan: bazkaria Benta kultur elkartean.
  • 17:00etan: Bentatik atera eta Andra Maritik buelta

Bazkarian izena emateko azken eguna otsailaren 1a. Idatzi 605704385 telefonora edota Helbide elektroniko hau spam roboten kontra babestuta dago. JavaScript aktibatuta eduki behar duzu hau ikusteko. helbidera.

Abendua 2023

Areetako Olentzero ekitaldiko bertso saioa

Eguna: abenduaren 24a

Ordua: 13:00

Tokia: Eskoletako enparantza, Areeta

Bertsolariak: June Diaz, Maialen Lago, Peio Lago, Naroa Torralba, Aritz Landeta eta Josu Landeta.

Erandioko bertso jira musikatua 2023

Eguna: Abenduaren 22a

Tokia: Sagarrondo tabernatik hasita

Ordua: 19:30

Bertsolariak: Paule Loizaga eta Beñat Gaztelumendi

Musikariak: Kulunkan 

 

 

BBT2023 Bilboko finala

Eguna: Abenduaren 16a

Ordua: 17:00

Lekua: Bilbao Arena (Miribilla)

Bertsolariak: Xabat Galletebeitia, Jone Uria, 

Sarrerak bertsosarrerak.eus atarian eros daitezke. Sarrera barik geratzen bazara, laguntzaile moduan eman dezakezu izena: 605704385

ALBE GALA 2023

Eguna: Abenduaren 10a

Tokia: La Ola jatetxea, Algorta

Ordua: 12:00

Bertsolariak: Andoni Egaña. Nerea Elustondo, ALBEko bertsolariak

Dantzariak: Itxasargia dantza taldea

Musikariak: Cloverwind

 

 

 

Nekazaritza azokako bertso saioa

Eguna: Abenduaren 2a

Tokia: Leioako bulebarra

Ordua: 19:00

Bertsolariak: Peru Vidal, Josune Aramendi, Unai Iturriaga eta Eli Pagola

Gai-jartzailea: Beñat Vidal

 

Kulturaldiko bertso saioa Sopelan

Eguna: Abenduaren 1a

Tokia: Kurtzio kultur etxea, Sopela

Ordua: 20:00

Bertsolariak: Nerea Ibarzabal, Ane Labaka, Imanol Uria eta Sustrai Colina

Gai-jartzailea: Haritz Urrutikoetxea 

Saioa doan izango da, baina gonbidapenak esteka honetan edo Kurtzio Kultur-Etxean erreserbatu beharko dira.

 

Azaroa 2023

ASE BERTSOZ

Eguna: Azaroaren 28a

Tokia: Azebarri

Ordua: 20:00

Otordua: 5€

BBT2023 Lemoako finalaurrekoa

Eguna: Azaroaren 25a

Ordua: 17:00

Lekua: Udal Kiroldegia

Bertsolariak: Aissa Intxausti, Ibai Amillategi, Josune Aramendi, Nerea Ibarzabal, Oihana Bartra eta Onintza Enbeita

Gai-jartzailea: Idoia Anzorandia

Sarrerak bertsosarrerak.eus atarian eros daitezke

BBT2023 Santurtziko finalaurrekoa

Eguna: Azaroaren 18a

Ordua: 17:00

Lekua: Serantes Kultur Aretoa

Bertsolariak: Aitor Bizkarra, Bittor Altube, Jone Uria, Mikel Goiriena, Txaber Altube eta Unai Mendiburu

Gai-jartzailea: Igor Menika

Sarrerak bertsosarrerak.eus atarian eros daitezke

BBT2023 Berrizko finalaurrekoa

Eguna: Azaroaren 11

Ordua: 17:00

Lekua: Olakueta frontoia

Bertsolariak: Aitor Etxebarriazarraga, Eneko Abasolo 'Abarkas', Gorka Pagonabarraga, Iruri Altzerreka, Koldo Gezuraga eta Xabat Galletebeitia

Gai-jartzailea: Itxaso Juaristi

Sarrerak bertsosarrerak.eus atarian eros daitezke

BBT2023 Lekeitioko kanporaketa

Eguna: Azaroaren 1a

Ordua: 17:00

Lekua: Lekeitioko Ikusgarri zinema

Bertsolariak: Aitor Arrutia Azkueta, Beñat Bilbao Landa, Eneko Abasolo Txabarri, Koldo Gezuraga Seijido, Maite Sarasola Isazelaia eta Peru Irastortza Santxo

Gai-jartzailea: Beñat Vidal Gurrutxaga

Sarrerak bertsosarrerak.eus atarian eros daitezke